Unsure which bowls and dishes you need?
Start decision aid
Pay quickly & securely with Apple Pay
| Brand | Bormioli Rocco |
General |
|
|---|---|
| Type | Ice cream sundae glass |
| Country of origin | Italy |
| 2 years | |
| SKU | 415328 |
Material and design |
|
| Color | Transparent |
| Glass | |
Scope of delivery |
|
| Pieces | 12 |
| Contents box | 6 Ice Cream Bowls 225 ml |
Specifications |
|
| Machine-made glass | |
| GPSR Manual | Download PDF |
Weight and dimensions |
|
| Diameter | 11.0 cm | 4.33 inch |
| Height | 6.0 cm | 2.36 inch |
| Brand | Bormioli Rocco |
General |
|
|---|---|
| Type | Ice cream sundae glass |
| Country of origin | Italy |
| 2 years | |
| SKU | 415328 |
Material and design |
|
| Color | Transparent |
| Glass | |
Scope of delivery |
|
| Pieces | 12 |
| Contents box | 6 Ice Cream Bowls 225 ml |
Specifications |
|
| Machine-made glass | |
| GPSR Manual | Download PDF |
Weight and dimensions |
|
| Diameter | 11.0 cm | 4.33 inch |
| Height | 6.0 cm | 2.36 inch |
Shock-resistant glass
Bent u op zoek naar een prachtige ijscoupe? Kies dan voor de Bormioli mini ijscoupe uit de Diamond collectie. Deze ijscoupe op voet is redelijk laag, waardoor het enorm stabiel is. Daarnaast ziet de coupe er dankzij het gehamerde glas en een prachtige paarse kleur erg stijlvol uit. In dit glas smaakt uw ijs of dessert nog lekkerder!
Deze set bevat:
Pay quickly & securely with Apple Pay
| Brand | Bormioli Rocco |
General |
|
|---|---|
| Type | Ice cream sundae glass |
| Country of origin | Italy |
| 2 years | |
| SKU | 415328 |
Material and design |
|
| Color | Transparent |
| Glass | |
Scope of delivery |
|
| Pieces | 12 |
| Contents box | 6 Ice Cream Bowls 225 ml |
Specifications |
|
| Machine-made glass | |
| GPSR Manual | Download PDF |
Weight and dimensions |
|
| Diameter | 11.0 cm | 4.33 inch |
| Height | 6.0 cm | 2.36 inch |