Unsure which bowls and dishes you need?
Start decision aid
Pay quickly & securely with Apple Pay
| Brand | Bormioli Rocco |
General |
|
|---|---|
| Type | Ice cream sundae glass |
| Country of origin | Italy |
| 2 years | |
| SKU | 415326 |
Material and design |
|
| Color | Transparent |
| Glass | |
Scope of delivery |
|
| Pieces | 6 |
| Contents box | 6 Ice Cream Bowls 360 ml |
Specifications |
|
| GPSR Manual | Download PDF |
Weight and dimensions |
|
| Diameter | 11.7 cm | 4.61 inch |
| Height | 9.9 cm | 3.9 inch |
| Contents | 0.36 liters | 0.08 gal |
| Brand | Bormioli Rocco |
General |
|
|---|---|
| Type | Ice cream sundae glass |
| Country of origin | Italy |
| 2 years | |
| SKU | 415326 |
Material and design |
|
| Color | Transparent |
| Glass | |
Scope of delivery |
|
| Pieces | 6 |
| Contents box | 6 Ice Cream Bowls 360 ml |
Specifications |
|
| GPSR Manual | Download PDF |
Weight and dimensions |
|
| Diameter | 11.7 cm | 4.61 inch |
| Height | 9.9 cm | 3.9 inch |
| Contents | 0.36 liters | 0.08 gal |
Shock-resistant glass
Hammered design
Dishwasher safe
Bent u op zoek naar een prachtige ijscoupe? Kies dan voor de Bormioli ijscoupe uit de Diamond collectie. Deze ijscoupes op voet zijn redelijk laag, waardoor het enorm stabiel is. Daarnaast zien de coupes er dankzij het gehamerde glas erg stijlvol uit. In deze glazen smaakt uw ijs of dessert nog lekkerder!
Pay quickly & securely with Apple Pay
| Brand | Bormioli Rocco |
General |
|
|---|---|
| Type | Ice cream sundae glass |
| Country of origin | Italy |
| 2 years | |
| SKU | 415326 |
Material and design |
|
| Color | Transparent |
| Glass | |
Scope of delivery |
|
| Pieces | 6 |
| Contents box | 6 Ice Cream Bowls 360 ml |
Specifications |
|
| GPSR Manual | Download PDF |
Weight and dimensions |
|
| Diameter | 11.7 cm | 4.61 inch |
| Height | 9.9 cm | 3.9 inch |
| Contents | 0.36 liters | 0.08 gal |